e pancreasul?ce sa fac?

Apendicita

Postata de esos cu 10 ani in urma.

e pancreas?ce sa fac?saptamana trecuta a fost una plina in alcool si mancaruri grase dupa citeva zile de post. dar nu a mai fost la fel. aproape de fiecare data am vomat iar criza masiva a fost in noaptea de duminica spre luni cnd am vomat fiere, etc. mi s-a facut rau.
luni nu am baut decat putin dar am mancat gulaş, la fel si marti. adica ieri. am inceput sa simt inca de luni in partea stanga un fel de jena care s-a transformat in durere la apasare, ulterior zona dureroasa s-a extins pina sub coaste. doare la apasare.
cica ar fi pancreasul
ce sa fac?
sunt esos si betiv, tot ce am scris pe topicuri e adevarat.

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Posibil sa fie afectat pancreasul .
Este indicat sa consultati medicul gastroenterolog penru evaluare ( analize de laborator, ecografie abdominala) si tratament adecvat. Trebuie sa aveti in vedere ca o posibila pancreatita se poate complica si de aceea consultul de specialitate este cel indicat.

@ esos

acum 10 ani

Tot ce ai scris tu aici: sfatulmedicului.ro/comunitate/alcoolul/urinez-pe-mine-la-be-ie_25577 , a creat multa controversa.
Eu sper ca a fost o gluma sau un semnal de alarma in aceasta forma.
Recitind recunosc, m-am distrat. Am gasit si mesaje scrise de mine. Iti multumesc si iti dedic:
www.youtube.com/watch?v=I-W5ND6wj_A

esos

acum 10 ani

n-a fost gluma..dar asa scriu eu
mi s-a mai dezumflat partea stanga..drac stie ce sa fac

@ esos

acum 10 ani

Stie D-zeu!
Sau poate stii si tu, la cite carti ai scris, la cit ai citit, inainte de a scrie cartile tale.
Ai grija de tine si daca este reala situatia si daca este o punere in pagina in scopul nobil de a informa pe cei imprudenti, necumpatati, inconstienti, disperati (!?).
Se spune ca adevarul este undeva la mijloc!?