Dureri pelvis

Apendicita

Postata de Anc@23 cu 10 ani in urma.

Buna ziua!
Saptamana trecuta am inceput sa merg la sala, am facut o febra musculara ingrozitoare. De atunci am inceput sa simt o durere stranie in partea abdomenului inferior (zona pelviana). Am crezut ca este vorba tot de febra musculara, dar simt un fel de masa in interior. Simt o presiune cand imi ridic picioarele ca sa ma incalt, nu pot sta pe burta, deoarece ma doare, iar azi am observat ca zona este usor umflata. Poate imi fac eu idei si se trage de la febra, dar nu mi se pare in regula masa pe care o simt in interior. De specificat, usoara umflatura nu este nici pe stanga, nici pe dreapta, ci pe centru, si uneori am senzatia ca se muta de pe stanga, pe dreapta. Nu ma doare, dar ma deranjeaza.

Raspunsuri (3)

Ramona

acum 9 ani

acelasi lucru mi s a intamplat si mie saptamana trecuta si umflatura inca persista ... nici eu nu am idee ce este pana nu merg la un control.. daca afli ceva sa ma anunti te rog mult

Daniel Stana

acum 9 ani

Ma doare in partea stanga jos (pelvis stinga) -inghinali -picior sting ma inteapa.

Utilizator11645299513

acum 2 ani

Poate fi vorba de hernie inghinala de la efort excesiv