Dureri mari

Apendicita

Postata de patryssya cu 12 ani in urma.

Nu stiu sigur daca am intrat bine la apendicita si alte cauze.. Dar am o problema: de 2 3 saptamani ma doarte stomacul incontinuu tot...spatele..burta absolut tot. Stau mereu aplecata pentru ca altfel ma doare, ma trezesc noaptea si incep sa plang de durere. Am fost la spital, mi-au facut ecografie si au spus ca totul este perfect. Mi-au dat tratament de 7 zile pentru gastrita. L-am terminat dar tot ma simt foarte rau:greturi , ameteli, dureri pe care nu le-am mai simtit in viata mea. Va rog frumos sa-mi spuneti cam ce ar putea fi..tin sa mentionez ca sunt constipata de 2 saptamani. Multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Un diagnostic exact ar putea fi stabilit doar după efectuarea consultului unui medic, efectuarea unui examen tranzit baritat sau endoscopie şi a unui test pentru Helicobacter pylori (ar putea fi vorba probabil de un ulcer gastric)

patryssya

acum 12 ani

Am facut si acel testul pentru Helicobacter si a iesit negativ.

patryssya

acum 12 ani

Am facut si testul pentru Helicobacter si a iesit negativ.

SERPOAICA

acum 12 ani

daca iti faci o clisma cu apa fierbinte,cu furtunul de la dus(tinut la baza anusului),cu presiune,iti garantez ca n-o sa te mai doara nimic niciodata.sa stii ca nu glumesc,fac asta de 11 ani de cand am nascut.mi-am facut un program in fiecare zi la aceeasi ora.sa stii ca ma simt excelent:nu mai astept sa ma constip,nu mai am sangerari,nu ma mai dor toate organele(pe tine din cauza asta te doare coloana si ce mai spuneai tu - intestinele incarcate imping pur si simplu in cavitatile celorlalte organe).
PS:INCEARCA SA TE HRANESTI CU CAT MAI MULTE ULEIURI VEGETALE:O3,O6,O9;FRUCTE SI LEGUME CONSUMATE IN STARE CRUDA.DACA-TI PLACE PAINICA SI CARNITA,BRANZICA SI OREZUL FA-TI UN OBICEI SI COMPENSEAZA ACEST LUCRU CU MIEZ DE LA 10 NUCI IN FIECARE DIMINEATA.CREDE-MA NUCA-I SFANTA SI FOARTE HRANITOARE.
vezi ce faci...sigur o sa te simti bine dupa aceea.
CURAJ!