Dureri in partea dreapta sub coaste care iradiază in piciorul drept?

Apendicita

Postata de MembruMobileApp1508245508 cu 6 ani in urma.

Bună ziua! De vre-o 5 ani am dureri in partea dreapta a abdomenului sub coste, uneori sub sân, în spatele omoplatului drept ...iar când am aceste dureri ma doare si piciorul drept. Uneori doar p***a piciorului, alteori in spatele genunchiului. Am făcut analize de sange, ecografie abdominala, esofagogastroduodenoscopia. Totul ok. Durerile nu persistau. O dată pe săptămână sau la 2 saptamani le aveam. În ultima perioadă le am des. Ieri aveam niște vagi înțepături dar nimic grav. Aseară am mâncat o felie de tort cu frișcă. Imediat , la mai puțin de un minut au început durerile in partea dreapta la coaste si dureri la piciorul drept. Ce alte analize ar trebui să fac? Ce poate fi? Precizez ca Alt, Ast, ggt, fibrinogenul, hemoleucograma, pcr, sunt ok. Am fost operată de apendicită la 12 ani. Va multumesc anticipat! P.S. 38 ani, F.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Alergiile/cum-se-manifesta-alergia-alimentara_9237

MembruMobileApp1508245508

acum 6 ani

Va mulțumesc! Am deja o programare la gastroenterolog , sper sa descopăr ce am. O zi buna tuturor!