dureri in partea dreapta de jos a abdomenului

Apendicita

Postata de vendredi70 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Ma numesc Neculau Daniel,42ani si de 2 zile am dureri in partea de jos ,dreapta,a abdomenului.La inceput au fost ca niste arsuri(o zi am avut)durerile.Durerea este de intensitate mica,nu doare constant,la palpare nu doare,nu am febra,doar simt o durere in partea dreapta(nu constanta) a abdomenului.Imi puteti sugera despre ce ar fi vorba

Raspunsuri (3)

eva

acum 12 ani

Mergi urgent la medic ! Poate fi apendicita cronica ( in cel mai bun caz ) si este bine sa nu ajungi la peritonita !

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Posibile cauze:apendicita, afectiuni intestinale, afectiuni urologice,etc.
In cazul persistentei sau acutizarii durerilor este indicat sa consultati un medic de specialitate.

andrei

acum 10 ani

Si eu am dureri la fel