dureri in jurul buricului la fetita de 4 ani...ajutati-ma va rog!!

Apendicita

Postata de alina_iancu23 cu 10 ani in urma.

buna ziua, am o fetita de 4 ani care acuza dureri in jurul buricului foarte mari..totul a debutat cu varsaturi...dupa aceea durerile de burtica...si balonari...am fost internate..si i s-a pus diagnosticul de enterocolita...am facut ecografii,radiografii,glicemie,coproparazitologic,urocultura...multe analize acre acum imi scapa...si toate au iesit bune....am iesit din spital dupa un tratament cu cefort si cortizon...nu mai acuza dureri...dupa vreo doua saptamani a inceput sa-mi spuna ca o doare iar burtica..tot in jurul buricului....va rog sa ma ajutati pentru ca sunt disperata...:((

Raspunsuri (6)

Irina

acum 10 ani

Baietelul meu a avut la fel.. dureri de burta, scaun moale, varsaturi, stari de greata, dureri ingrozitoare in jurul buricului. Cunoscand cat de cat anumite boli, puteam sa jur ca are paraziti in organism. SI CULMEA!! La copro nu i-a iesit nimic! Stiam ca nu toti parazitii ies la examen, si m-am hotarat sa caut cele mai eficiente tratamente pentru eliminarea nenorocitilor din organism..Decarisul era fix frectie la piciorul de lemn. Sa nu ii mai dai dulciuri sau fructe (hranesc parazitii). Cauta pe net sau in farmacii: tinctura de nuca neagra, capsule de pelin si capsule de cuisoare. Sanatate! Te rog sa ma tii la curent!

mirela

acum 10 ani

buna Irina...aceleasi probleme le am si eu cu baietelul meu...am citit raspunsul tau si am sa urmez si eu sfatul tau....dar am o intrbare...ceea ce ai scris tu i le dau pe toate 3 ..sau doar una dintre ele?..ast un raspuns

Denisa Gabriela

acum 9 ani

Irina , i-ai dat tratamentul asta la copil? Și funcționează? Am văzut și eu acest tratament dar pt adulți. Și eu am probleme cu băiețelul cel mare cu giardia, de vreo 4 ani tot apar dureri, probleme de burtica... Etc. Mersi de răspuns.

Utilizator11541225581

acum 5 ani

Bună,
Cum ati scăpat de durerile de burta din jurul buricului până la urma? Diagnosticul a fost esntericolita apoi ce a spus medicul cand au revenit durerile de burta?
Intreb pt ca avem aceeași problemă. Dar nu sunt paraziti, bacterii viermisori etc. Cum s a rezolvat???

Utilizator11541225581

acum 5 ani

Cum s a rezolvat problema va rog sa mi spuneti.? Ne confruntăm cu aceeași problemă
Astept va rog un raspuns.
Multumesc!

Angi

acum 4 luni

Bună ziua Eu am o fetiță de 8 ani pe care o durea burta in jurul buricului deja de un an. Am făcut toate analizele ,toate erau bune. Medicii ne-au dat Nexium si Motilium ,dar pe degeaba Am citit pe un sait medical naturist ca Polygemma Plant Extract Stomac rezolvă problema dar după folosință îndelungată de5,6 luni. Noi am încercat și după 4,5 luni am început sa vedem rezultatele.