dureri foarte mari de burta

Apendicita

Postata de georgiana03 cu 10 ani in urma.

Copilul meu de 5ani si 11 luni se vaita de dureri mari de burtica(in jurul buricului sau sub buric ),e a 2 oara cand pateste asa ,a mai avut acum cateva luni o criza si am facut i8nvestigati si nu i-au gasit nimik ,mi-au dat un tratament cu nexium (ptr stomac si atat.)Acum se repeta situati si cred ca o iau razna ca nu mai stiu ce sa-i fac .Aceasta situatie a p***ancis cu o fortare sa manance tot la After (ficatei cu piure) seara a inceput sa-l duara burtica si sa verse o data ,a 2 zi a mai varsat o data si a facut febra mica si a zacut toata ziua in pat .iar acum are dureri de burtica intermitente .ce ar trebui sa fac sau sai dau .la doctor mi-au zis ca nu are nimik sa astept ca poate e o indigestie dar nu are scaune moi dar sa astept ca poate sa apara.va rog datimi un raspuns un sfat ceva.

Raspunsuri (3)

ISS

acum 10 ani

Mergeti la un plahar si cumparati ceai de pelin negru. Il dati in fiert si ii dati ceaiul sa-l bea si ierburile sa le manance pe paine. Asta curata intestinele.
Alternativ tinctura de pelin negru in apa (6-8 picaturi) de mai multe ori sa bea.
Are colici sau dureri ?
Colicile fac omul sa se ghem**esau sa-i apese cu mainile pe burta si sunt puternice, vin si pleaca. Daca are colici scrieti-mi un email yahoo la za-ne-bu-ne (elimina insa liniutele din nume).

georgiana03

acum 10 ani

Multumesc mult pentru sfat,pana la urma astazi am ajuns la upu cu el si diagnosticul a fost de aerocolie.poate sa-mi spuna cineva despre ce este vorba.multumrsc

moruju alina

acum 8 ani

Aerocolie,adica aer in intestine.