Dureri abdominale

Apendicita

Postata de ioannapop cu 10 ani in urma.

Buna ziua. Fata mea are 15 ani si de azi-noapte are dureri abdominale, cat si in partea dreapta,mai jos de stomac. Ceea ce e ciudat e ca uneori simte durerea la ovare. A avut si greturi si a mancat foarte putin, spunand ca nu are pofta de mancare. I-am dat un NO SPA pe la 1 AM si un DEBRIDAT dimineata. Ce imi recomandati sa fac?

Raspunsuri (7)

Adrienne

acum 10 ani

Ar fi bine sa fie consultata de catre un medic , daca nu se amelioreaza. Dureri, lipsa poftei de mancare, voma, eventual diaree, ar putea fi simptome de apendicita.

ioannapop

acum 10 ani

Ce ma sperie e ca fata imi spune ca durerile se afla mai mult in zona genitala si se intind spre partea dreapta. Daca are apendicita, exista posibilitatea sa o doara si jos?

Adrienne

acum 10 ani

La varsta de 15 ani este putin probabil sa aiba afectiuni genitale ,atat de acute. Durerile abdominale , chiar daca au o localizare nespecifica pentru apendicita, pot fi totusi cauzate de aceasta. Verifica daca are durere mai puternica la palpare, la ridicarea genunchiului drept, la readucerea membrului inferior in pozitia dreapta sau la mers.

Production

acum 10 ani

Din aceste manifestari cred ca are apendicita ..Va spunem sa mergeti mai bine la un medic....
Sau cred ca ar putea fi gravida daca are greturi,ii vine sa vomite si altele.

ioannapop

acum 10 ani

Ideea este urmatoarea.. Fata mi-a recunoscut ca nu mai e virgina... Menstruatia pe ianuarie i-a venit, perioada 14-20.. Pe data de 26 a facut sex neprotejat cu prietenul ei, insa mi-a spus ca nu a ejaculat in ea, dar a avut "ceva" pe picior. Este posibil sa fi fost vreo scurgere de-a ei?
Si daca chiar ar fi sa fie gravida, ar avea greturi dupa 2 zile???

antoneta142936

acum 10 ani

Eu te sfatuiesc sa nu mai astepti si sa mergeti s-o vada un medic. Poate fi o apendicita care sa creeze complicatii

ioannapop

acum 10 ani

Maine merg cu ea la doctor. Credeti ca exista posibilitatea sa fie gravida ?