durere in partera dreapta

Apendicita

Postata de membru240943 cu 11 ani in urma.

buna ziua! de ceva timp am o durere in dreapta in partea de jos ,acolo doare cel mai mult ,dar aceasta se muta si in partea de sus sau in jurul buricului. Atunci cand doare foarte rau am si stari de voma si durere in capul pieptului. ce poate fi?am fost si la urologie si totul este in regula cu rinichii ,dar sunt operata si de pietre la fiere. ( am 22 de ani)

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Durerea poate fi cauzata de inflamatii intestinale ( apendicita, etc), afectiuni genitale ( anexita), gastrice, colica renala, etc.
Este bine sa efectuati un set de analize pentru a exclude ceva inflamator, infectios, o ecografie abdominala, un sumar de urina, etc.

membru240943

acum 11 ani

va multumesc frumos pentru raspuns!

membru240943

acum 11 ani

va multumesc frumos