Durere in partea inferioara dreapta a abdomenului dupa efort

Apendicita

Postata de offlimits1702 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,

As avea o intrebare. Dupa efort fizic intens, apare o durere in partea dreapta inferioara a abodmenului, o durere exact ca in cazul durerii menstruale. Am exclus varianta unei apendicite subacute deoarece nu este prima oara cand mi se intampla. Mi s-a mai intamplat mai demult dar mai nou a aparut mult prea frecvent.
De asemenea, am fost la ginecolog in urma cu doua luni si totul este in regual. Care ar putea fi cauza?

Raspunsuri (2)

cristian

acum 9 ani

Cauza? Nu s-a adresat unui medic. Medicii de aia sunt facuti, sa consulte si sa vindece.

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Trebuie luata in considerare si o hernie inghinala. Este recomandat sa efectuati o ecografie abdominala.