durere in partea dreapta

Apendicita

Postata de ionelbacau10 cu 11 ani in urma.

Buna ziua. Am 28 de ani, barbat si de aprox. 4 zile ma doare in partea dreapta jos, dar nu chiar jos, ci mai spre ficat. Nu am inflamatii, NU ma doar cand apas, nu am greturi, lipsa de mancare, febra. Precizez ca am aceste dureri doar cand stau jos . In rest nu ma doare. Imi puteti spune ce credeti ca as putea sa am ?
Multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Poate fi o colica renala cauzata de migrarea unei pietricele.
Insa, simpla descriere facuta de dumneavostra fara un consult de catre un medic specialist ( la care sa se asocieze un buletin de anlize, ecografie abdominala) nu este suficienta in sustinerea unui diagnostic.