durere in jurul buricului la o fetita de 6 ani

Apendicita

Postata de alex.nico02 cu 12 ani in urma.

fetita mea de 6 ani ,are dureri in jurul buricului dupa ce mananca.Cu o saptamana inainte a facut febra 38,5 ,cred ca a avut o enterocolita dar tot nu trece.Ce ma sfatuiti,multumesc

Raspunsuri (9)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Un examen coproparazitologic, nu ar strica !

alex.nico02

acum 12 ani

am facut si este negativ

alex.nico02

acum 12 ani

am fost si la medicul de familie a consultat-o si nimic ,ii dau debridad ,biotics
si hidrasec

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi indicat şi un consult la un medic chirurg

dana irimia

acum 12 ani

eu am avut asa ceva si a necesitat operatie. hernie ombilicala,nu e o operatie grea si mi sa spus ca alta solutie nu e.

anonim

acum 12 ani

......de obicei durerea de apendice radiaza in jutul buricului.

purice simona

acum 10 ani

fetita mea are 6 ani si tot asa o doare la buric,iam facut analize si a descoperic ca are helicobacter pyluri

Emilia

acum 9 ani

Ce boala este helicobacter pyluri

Georgeta

acum 7 ani

Buna ziua,

Puteti va rog sa-mi spuneti prin ce test (analiza) i s-a depistat fetitel dvs. bacteria H. Pylori ? Si fetita mea de 2 ani si 9 luni a fost cautata de aceasta bacterie prin analize de sange si in meteriile fecale, insa i-au iesit negative. Insa durerile ii persista in jurul buricului de 5 luni de zile... Multumesc frumos ptr. raspunsul dvs.

Georgeta