durere in dreapta

Apendicita

Postata de OanaCorina cu 10 ani in urma.

De vreo 2 zile ma doare in partea dreapta jos, operatia de apendicita am facut-o acum 8 ani de ani. Usturimi nu am, asa ca rinichii nu ar fi de vina, dar ma doare cand stranut sau depun efort. Ce ar putea fi ?

Raspunsuri (3)

OanaCorina

acum 10 ani

Tin sa precizez si faptul ca sufar de constipatie de vreun an de zile.

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Cauze posibile: afectiuni intestinale, ginecologice ( anexita), reno-ureterale ( migrare de nisip), musculare, etc.
Este recomandat sa consultati medicul internist ( buletin de analize, ecografie abdominala).

Diaconescu Ilie

acum 10 ani

pe 10 si 15 aprilie 2013am avut o interventie angioplastiecu fixare stent de pe ambele parti inghinale care a decurs normal. ulterior dupa circa 30 zile in partea drerapta jos foate aproape de locul prin care s-a introdus substanta de contrast, in apropiere de aceasta a aparut o unflatura prununtata rigida si dureroasa latenta si uneori cu dureri insuportabile,calmate cu comprese reci.care este calea de urmat si urgenta?