durere abdominala

Apendicita

Postata de bibitu cu 12 ani in urma.

buna,as avea si eu o intrebare daca ma puteti ajuta.am o durere abdominala in patrea stanga de aproximaiv 3 saptamani.ceea ce ma ingrijoreaza cel mai mult este faptul ca durerea se muta in partea dreapta si apoi i zona ombilicului.va multumesc si astept un raspuns.

Raspunsuri (3)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Durerile abdominale cu caracter saltant ( nu localizate ) care dureaza de aprox 3 saptamani, ar necesita totusi un examen de catre un medic. Pana atunci puteti face un examen coproparazitologic si ex de urina.

bibitu

acum 12 ani

va multumesc foare mult ptr raspuns.dar credeti ca ar putea fi hernie inghinala caci de cateva zile durerea persista numai in patrea stanga si in plus sunt si constipata si inbalonata.va multumesc mult

Ramona I.

acum 9 ani

Buna ziua , in urma cu 5 luni am avut operatie de atrioplastie lombara , de atunci ma supara abdomenul superior, partea stanga si in jurul ombilicului, durererea este constanta, urmez fizioterapie si kinetoterapie si tot doare, nu sunt o persoana pasiva, dar nici nu pot fii, inca, elastica , ca si inainte, cu toate astea ma supara durea abdominala, saptamana viitoare am programare pentru echogagrafie ( eu nu sunt in tara), poate fi un hematom post-operator , ori sarcina ectopica? Multumesc anticipat , Ramona I.