durere abdominala

Apendicita

Postata de iulia162 cu 15 ani in urma.

Am o durere in partea dreapta care incepe putin mai jos de buric pana in zona pelviana. Nu am greturi sau febra ci doar durere la urinare, in mers uneori, in pozitia sezut si intins. Durerea a inceput de aproximativ 3 zile iar in a 4-a zi am avut un fel de criza (nu am putat sta in nici o pozitie, nu imi puteam indrepta spatele ...). A 2 a zi durerea s-a mai ameliorat dar inca este destul de mare.
Are cineva idee care ar putea fi cauza?Precizez ca am inceput de colon iritabil dar ddurerea nu semana nici pe departe cu o colita

Raspunsuri (4)

Dorina6899908

acum 15 ani

Te-ai gandit la o eventuala criza de apendicita ?

iulia162

acum 15 ani

am luat in calcul apendicele dar l-am eliminat deoarece nu am durere acolo la apendice (langa picior) si in plus siu ca durerea se transmite si in picior si cse manifesta si cu greata varsauri ceea ce eu nu am avut

Dorina6899908

acum 15 ani

Cand apare deareea insotita de varsaturi, durere mare, inclusiv la mers si palpare, este aproape de peritonita...Pozitia apendicelui,marimea, etc. difera de la persoana la persoana. Chiar langa picior, cum spui ,se afla ganglionii inghinali. Dar nu te contrazic, tu stii mai bine ce simti, dar daca nu trece,ar fi bine sa consulti totusi un medic.

Bianca

acum 13 ani

E posibil sa fie de la rinichi...asa am patit si eu...primele zile nam bagat in seama..pana am ajuns sa fiu internata de urgenta.Aveam o mica piatra la rinichi.