durere abdominala si de spate

Apendicita

Postata de titza012 cu 11 ani in urma.

De 3 saptamani simt o durere in ambele parti, dar niciodata in acelasi timp. Spatele ma doare in partea inferioara tot mai tare. Iar de 2-3 zile ma doare si abdomenul, e o durere asemanatoare cu cea de la menstruatie. Sa fie apendicita?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un consult de medicina interna pentru a identifica sursa durerilor; poate fi vorva de o afectare renala ( colica renala, infectii de tract urina), de afectiuni musculo-scheletale, etc. De aceea, consultul de specialitate in asociere cu investigatiile necesare sunt necesare unui diagnostic cert.