Durere abdomen superior drept

Apendicita

Postata de ymme cu 10 ani in urma.

Buna! Am ceva probleme din pacate si nu stiu cum sa scap. De ceva vreme am o durere in partea dreapta a abdomenului superior imediat dupa coasta, in zona ficatului insa nu e din cauza lui. am facut probele hepatice TGP si TGO, au iesit normale...vazand ca nu mai trece am facut si o ecografie, la fel, totul normal insa pe mine tot ma doare si inteleg ce si de ce...tin sa precizez ca durerea e numai cand apas pe zona repsectiva.de la ecografie, respectivul medic mi-a dat sa iau Spasmomen de la care durerea s-a mai diminuat cat de cat, insa tot doare laa apasare. Colecistul e normal, fara calculi, parncreas la fel, normal...am si cam slabit da pun asta pe seama regimului pentru ca nu mai mananc ca inainte ci mai cumpatat, fara alcool acum...alte simptome: ragait, balonat, zgomote abdominale cand stau destul de puternice, uneori...astept un sfat! Multumesc!

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 10 ani

Ultimile simptome ar putea descrie un colon iritabil. Ar fi bine sa faci un consult, la un medic gastroenterolog.

Mariana

acum 9 ani

Ce ai rezolvat pana la urma? Si eu ma confrunt cu aceasta problema de mai bine de un an. Am facut diverse tratamente pentru helicobacter( testul a iesit incert), dar niciun rezultat.

Ionut

acum 2 luni

Salut,aș dori sa vorbim despre simptomele tale cred ca la fel am am și eu!