Durere abdomen inferior stang

Apendicita

Postata de membru306198 cu 8 ani in urma.

intrebareAm 31 de ani si practi foarte mult sport (Fotbal si exercitii de mentinere fizica). Am o durere in zona abdomenului inferior (zona pubiana- predominant in partea stanga, zona inghinala).A inceput treptat, cred eu, din cauza meciurilor de fotbal si deodata dureri si mai puternice in momentul cand am facut niste exercitii fizice abdominale mai complexe si mai intense. Este ca o durere musculara, care ma doare doar atunci cand incordez zona, adica la alergat (senzatie de durere usoara), la miscari bruste, la stranuturi, la suturi in minge. Cand merg normal, nu ma doare absolut deloc. Ce mi se pare interesant, este ca daca apas cu degetele in acea zona, nu ma doare absolut deloc, parca nu as avea nimic! Nu prezinta umflaturi. Mai intai am facut pauza la fotbal de cate o saptamana si am luat Aspirin C si un unguent muscular, dar nu si-a revenit. Am mai repetat inca doua saptamani asa, nimic. Am fost la medicul de familie si m-a trimis sa fac o ecografie la parti moi! Am fost la ecografie si doamna doctor nu a gasit nimic(simtomele fiind de hernie). A cautat cu ecograful unde ii aratam ca ma doare, dar nimic si mi-a zis ca sa continui cu sportul, fiindca daca ar fi hernie sau inceput de hernie tot ar aparea si s-ar vedea la un moment dat. Dupa asta, medicul de familie mi-a recomandat sa iau zece zile Vimovo si unguent, dar facand o pauza de doua saptamani, tot nu a trecut! Ideea e ca in acest timp cand am facut pauza, isi mai revenea, dar foarte putin, abia sesizabil. Si ce e si mai ciudat e ca am inceput sa resimt si niste dureri musculare la zona de legatura a muschilor de pe picior cu zona inghinala, doar cand joc fotbal. Sa aiba o legatura cele doua probleme?

Raspunsuri (5)

MembruMobileApp1492726045

acum 7 ani

Ai aflat ceva, si eu am aceeasi problema?

Utilizator11552493930

acum 5 ani

Buna ziua...am si eu aceeasi problema de 5 luni...cum s.a rezolvat aceasta problema?

Ionut daniel

acum un an

Aceeași problema o am și eu. Ai găsit o rezolvare?

Raul

acum 3 luni

Aceeași problemă o am și eu și nu știu cum să o remediez… ți-a trecut? Ce ai făcut?

Utilizator11709241259

acum 2 luni

exact aceasi problema o am ai eu! Ai resolvat cumva?