dupa operatia de apendicita

Apendicita

Postata de dariesimona85 cu 12 ani in urma.

Buna ziua, ma numesc Colceru Simona, am 26 ani si anul trecut m-am operat de apendicita era prin luna iunie.Cam la un an a inceput sa ma doara la fel ca inainte de operatie in partea dreapta cu tot cu picior, dar asta cand merge-am pe jos (ex:la plimbare in parc), am fost la un control si mi-a spus ca de la mijloc. Eu nu cred ca e de la mijloc deoarece acesta nu ma doare deloc.Astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra la adresa de mail [email protected]. Va multumesc din suflet!!!

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

intradevar, pentru varsta dumneavoastra ar fi un pic neobisnuit sa aveti discopatie lombara, dar nu imposibil. ne-ati putea sa ne scrieti mai multe detalii despre aceasta durere si cum a debutat? o puteti asocia cu un efort fizic mai intens? apare si in repaus, si noaptea, si cand stati in picioare si cand stati in pat? daca stati intinsa in pat si ridicati piciorul drept fara sa il indoiti, cam la cate grade incepe sa doara?
pana acum ati luat vreun medicament, vreun antiinflamator?

va urez o zi buna