doua luni dupa operatia de apendicita

Apendicita

Postata de Marian V cu 10 ani in urma.

am 17 ani si acum doua luni am fost operat de apendicita acuta.am tinut regimul o luna cum mi s-a spus si totul a mers perfect.de cateva zile am inceput sa simt o mica durere(discomfort) in zona in care am fost operat.tin sa mentionez ca am mancat cateva seminte de bostan(putin, vreo 10) si am ajutat la strans de struguri ca sa mentionez si efortul fizic facut.se poate ca unul din aceste doua lucruri sa fie cauza?daca da, cam in cat timp o sa revina totul la normal si cam in cat timp as putea de exemplu sa ma apuc de alergat sau sala de forta?
am fost operat in 11.08.2013

Raspunsuri (1)

danialex

acum 8 ani

Da eu cred ca este ok poti sa te apuci de sala de forta dar ai grija sa nu te fortezi extrem de mult adica poti sa te fortezi dar nu exagerat de mult (adica sa ti se faca fata mov sau chestii dastea) Succes!