devil

Apendicita

Postata de devil cu 13 ani in urma.

devil
am fost operata de apendic joi dimieata.. luni sau marti ma externeaza... am avut un tub pe carew mi l''au scos repede... intrebarea mea este daca pot sa fumez dupa ce ajung acasa... anestezia a fost in coloana. multumesc anticipat

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Simata d-soara ( doamna ) , Faptul ca ne intrebi pe noi .cei din afara Spitalului( si care nu te-am operat ) si nu intrebi pe cei care te externeaza ,daca ai voie sau nu sa fumezi, cand ajungi acasa , ne lasa fara cuvinte ! Asa ca eu ma voi rezuma la a-ti spune : operata sau nu ,
" Fumatul , dauneaza grav sanatatii " Sanatate

Iuli

acum 13 ani

Ca sa nu mai spunem ca aveti 17 ani. Pacat ca va stricati sanatatea astfel.

Iuli

acum 13 ani

Imi cer scuze dar pe langa intrebare absolut incredibila pe care ai pus-o, nu inteleg de ce stai internata in halul acesta de mult timp (aproape o saptamana!!!!) pentru o banala apendicita pentru care nu trebuia sa stai internata mai mult de 1-2 zile maximum! Sigur nu a fost vorba si de altceva? Esti din provincie?

feli80

acum 12 ani

iuli, si eu am fost operata de apendicita si sa stii ca asa "banala" cum o numesti tu, am stat in spital din cauza ei 10 zile, dintre care 4 zile dupa operatie cu tub de drenaj si in perfuzii, asta pt k avusesem peritonita, si am facut 9 zile ampicilina si gentamicina de-mi venea sa ma urc pe pereti.
Asa ca nu e o regula sa stai 1-2 zile in spital pt o "banala apendicita" si sa nu-ti mai spun k mi-au facut 2 anestezii, in coloana, deoarece prima anestezie nu prinsese din cauza infectiei. Sa nu-ti mai spun si de durerile de cap de dupa operatie..... dar a trecut si asta si acum sunt bine.