Despre alimentatie

Apendicita

Postata de RalucaF cu 10 ani in urma.

Am avut o criza de apendicita acum 4 zile de la efortul fizic cred si nu am tratat-o in nici un fel.Este necesara vizita la medic?Inflamatia apendicelui poate trece de la sine sau este necesar cel putin de tratament medicamentos?In plus,de atunci nu am mai mancat nici un fel de carne,dulciuri etc.As vrea sa stiu ce este in regula sa mananc in aceste conditii.Multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul chirurg pentru evalaure: buletin de analize, ecografie abdominala, etc.