De ce am o problema la abdomen dupa operatia de apendicita?

Apendicita

Postata de Utilizator21596989653 cu 3 ani in urma.

Salut! Sunt operat de apendicita de 5 ani. Am o mica (poate mare problema) la abdomen, dupa 2 ani dupa operatie, am observat ca in partea dreapta a abdomenului, muschiul era putin umflat, am crezut ca este ceva pe moment. Dupa am mai sesizat niste dureri ale muschiului cand tin piciorul drept ridicat. Umflatura s-a ridicat pana sub pectorali. Este o umflatura a muschiul aproape nesesizabila, doarece are un strat de grasime deasupra. Acum cateva zile mergeam pe drum si a inceput sa ma doara toata partea dreapta a abdomenului, muschiul ma durea si nu prea puteam sa merg.
Am fost anul trecut la doctor, am fost trimis la niste analize si a zis ca totul e in regula..

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-cu-streptococi--stafilococi-si-alte-bacterii/semne-si-simptome-de-infectie-dupa-o-interventie-chirurgicala_9137

Utilizator11598613480

acum 3 ani

Bună ziua, si eu am aceasi problema. Ce pot face?

Utilizator21605789096

acum 2 ani

Oare ati reusit sa aflati cauza?

DariusB

acum un an

Salut, un update? Ce a fost?