daca e bun rezultatul

Apendicita

Postata de rahela andrea cu 11 ani in urma.

buna am rezultatul de la analiza TSH-5.96 FSH 7.31 as vrea sa stiu daca rezultale sunt normale pentru ca medici au zis ca nu e nimic grav dar mie imi este frica ....sa ma ajute cineva va multumesc mult

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Depinde de valorile de referinta ale laboratorului.
Valorea TSH-ului este mare ceea ce inseamna ca tiroida nu secreta suficienti hormoni = hipotiroidie. Este nevoie de consult endocrinologic in vederea tratamentului de substitutie cu eutirox.
FSH variaza in functie de varsta si de perioada ciclului menstrual.

rahela andrea

acum 11 ani

Va multumesc pentru raspun am 29 de ani si ciclul imi vine odata la luna sau de loc sau de 3 ori pe luna

eva40

acum 11 ani

oare aveti grupa de sange 01? Consumati faina alba zilnic? daca nu,inseamna ca un supliment de minerale,in special iod v-ar ajuta.este un complex cu extract de spirulina si chlorella,da rezultate foarte bune in dereglari hormonale ,cu tendinta hipo
cititi pe site mai mult despre astea si daca aveti intrebari,mai jos aveti mailul meu
Eva Farcas
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro