ce se intampla?

Apendicita

Postata de mariclau cu 12 ani in urma.

cand ai apendicita nuti mai simnti piciorul drep?

Raspunsuri (8)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Printre simptomele de certitudine ale unei apendicite nu figureaza simptomul pe care-l evidentiati d-vs.. Chiar daca se intalneste uneori, el nu este obligatoriu cu ar fi : durerea-junghiul- apararea musculara in partea dreapta, febra si varsatura spre ex. Diagnosticul trebuie stabilit in primele 6 ore de la debut, altfel se ajunge la complicatii de abdomen acut.

mariclau

acum 12 ani

pai ma doare de o saptamana

mariclau

acum 12 ani

este adevarat ca se poate complica asa de tare incat poti ajunge in coma,sau mai rau sa mori?

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

cred ca pentru mai multe detalii despre aceasta boala, ati putea sa cititi un articol de pe acest site, care contine informatii despre etiologie, simptomatologie, tratament si complicatii: //sfatulmedicului.ro/apendicita
si intradevar in cazul acestei boli, in lipsa tratamentului prompt, se poate ajunge la complicatii severe urmate de deces.
totusi, ne-ati putea scrie mai multe despre ce va supara, ce simptome aveti, inainte de a trage concluzia ca este vorba despre o apendicita?

va urez o seara buna

mariclau

acum 12 ani

pai ma doare in partea dreapta,dar nu ma doare in acelasi loc,piciorul drept imi amorteste pana nu mai pot merge,la fel si mana dreapta imi amorteste de la degete pana la cot,toti cunoscutii miau spus ca ar putea fi vorba de apendicita,dar eu iau in considerare si ficatul

mariclau

acum 12 ani

daca stau cu capul in jos,cand il ridic ametesc si vad negru in fata ochilor,credeti ca ar putea fi o lipsa de calciu sau fier?

laura

acum 12 ani

Pot fi multe cauze,cel mai bine este sa mergi la medic pt un consult..

PLOSCARU NICOLETA

acum 10 ani

Eu am 11 ani si ma doare in parte dreapta uneori des cand alerg si obosesc.In rest celelalte simtome nu le-am intalnit.Acum nu stiu exact daca am sau nu apendicita.