Simt o umflatura in abdomen

Apendicita

Postata de Cristianos pana cu 9 ani in urma.

Buna! Am 15 ani si de 2 zile simt o umflatura.. nu pe afara ci in interior.. ca si cand ar fi ceva umflat. m-am gandit ca poate fi o apendicita dar dureaza de 2 zile asta si nu stiu ce poate fi.. durerea o simt cateodata si apare ca un ticait .. iar umflatura o simt doar cand stau intins in pat.. .

Raspunsuri (6)

Cristianos pana

acum 9 ani

A da.. umflatura o simt in abdomen .. poate fii o apendicita ?

FreeStyle11

acum 9 ani

In ce parte simti umflatura, ca poate nu e in zona apendicelui.Plus ca la apendicita te doare mai rau.

tot eu

acum 9 ani

In dreapta jos.. unde am vazut ca se fac taieturile pentru apendicita.. abia aseara a inceput sa ma doara mai rau si sa imi vina sa vomit..

FreeStyle11

acum 9 ani

Dute la medicul internist, si daca zice ca e apendicita sa te programeze pt operatie.Mai bine sa te operezi acum cand te doare mai putin, decat cand se agraveaza.

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este indicat sa consultati medicul pediatru pentru evaluare.

Mihai

acum 8 ani

Nu nu este apenticita deoarece tu poti avea cancer de piele.