ce poate fi

Apendicita

Postata de senorytadolce cu 11 ani in urma.

de cateva zile am dureri in jurul buricului ,ca si cand s-ar stange ceva inauntru si cand aoas mai tare dureri si in partea dreapta . de la ce ar putea fi?

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul de familie ( sau internist) pentru evaluare ( set de analize, ecografie abdominala, etc). Simptomele sunt nespecifice si pot fi datorate afectiunilor intestinale ( sindrom de intestin iritabil, boala inflamatorie intestinala, etc), unor afectiuni reno-ureterale - pentru durerile din partea dreapta, ginecologice, etc.