ce poate fi apendicita sau la rinichi urgent un rapuns va rog frumos

Apendicita

Postata de oanaastefanesei cu 10 ani in urma.

Buna seara azi am mancat si dupa un timp mia venit sa vomit si ma tot doare de ceva timp cand in burtA CAND in capul pieptului dar oriunde as apasa tot in partea dreapta simt o intepaturA si ma doare si spatele iar azi am avut ceva greturi si dureri de cap si constipatie si inima ma mai inteapa oare sa fie apendicita si sa ma alarmeze ce e de facut nu e durereA jos de tot e intre buric si bazin in partea dr prin zona bazinului ce e de facut

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul internist pentru evaluare si recomandari specifice.
Simptomatologia nu este specifica unei anumite afectiuni si de aceea este bine sa fiti examinata de un medic ( poate fi legat de o afectiune gstro-intestinala, sau biliara, sau renala, etc).

oanaastefanesei

acum 10 ani

Și așa cam ce ar fi? Din toate ca ideeie k sa stiu ce sa fax