burta mea e ca piatra

Apendicita

Postata de anini cu 10 ani in urma.

buna, de vreo 5 zile mi se umfla burta si se intareste.Stiti cumva de la ce ar putea fi??Va rog ajutati-ma,imi da o stare de disconfort si m-am saturat sincer!!!

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Poate fi un sindrom de intestin iritabil. Este recomandat sa consultati medicul internist pentru evaluare ( buletin de analize, ecografie abdominala, etc).

anini

acum 10 ani

si de la ce sa fie sindromul asta?e grav???

FreeStyle11

acum 10 ani

In ce consta disconfortul asta?Daca simti ca si cum ai fi balonata sau simti niste miscari prin burta, e posibil sa ai un deficit de fermenti intestinali sau chiar colon iritabil.In mod normal colonul iritabil nu apare peste noapte, multi il au din nastere sau mai devreme in viata.Dute la un gastroenterolog sau internist pt a afla cu exactitate cauza disconfortului.Oricum stai linistita ca nu e ceva grav, dar ca sa fi sigura consulta medicul.

anini

acum 10 ani

pai burta e marita si imi este greu sa ma aplec, nici hainele nu mai stau bine pe mn, nu simt miscari, problema e ca eu sunt plecata din tara si nu pot ajunge la u docor, o sa caut pe aici sa vad, dar va rog ajutati-ma pana atunci ca nu mai pot!!!

IoanaStr

acum 10 ani

Oricat de tare am vrea uneori,tehnologia nu a avansat atat de tare incat sa faca posibile consultatiile virtuale,cand plecati din tara probabil luati in calcul si va asumati si asemenea consecinte.

anini

acum 10 ani

cand am plecat din tara totul era ok, de cand am venit aici corpul a luat-o razna, menstruatia imi intarziase, aveam ameteli, iar doctorul imi zicea ca e din cauza aerului.Acum am aceasta problema si nu stiu ce sa fac!!