buna

Apendicita

Postata de madalina mady cu 14 ani in urma.

buna ziua.am si eu sa va adresez o intrebare.am o problema,cand ma trezesc de dimineata,am o durere abdominala incredibila,ma simt incorsetata si nu pot respira,cateodata durerea ma trezeste din somn.dar nu este o durere abdominala cauzata de vreo indigestie,pur si simplu e o durere care imi taie rasuflarea si nu pot respira.va multumesc

Raspunsuri (4)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Ar fi bine sa mergi sa-ti faci un control la medic, din cate stiu eu nu este de glumit cand ai dureri abdominale. Apoi, nu spui prea multe despre regiunea exacta unde te doare, de aceea la un control te poate examina medicul cel mai bine si-ti poate da si un tratament. Daca cumva ai durere in jurul buricului s-ar parea ca este o apedincita. Daca cumba ai facut un abuz alimentar sa nu fie o gastroenterocolita....Cel mai indicat ar fi sa-ti faci un control. Pe curand si sa ma tii la curent.

Citat:
buna ziua.am si eu sa va adresez o intrebare.am o problema,cand ma trezesc de dimineata,am o durere abdominala incredibila,ma simt incorsetata si nu pot respira,cateodata durerea ma trezeste din somn.dar nu este o durere abdominala cauzata de vreo indigestie,pur si simplu e o durere care imi taie rasuflarea si nu pot respira.va multumesc

madalina mady

acum 14 ani

in primul rand multumesc pt raspuns.deci de ampenticita nu cred ca poate fi vorba pt ca
sunt operata de acum 3ani.despre alimentatie ce pot zice,evit sa manac seara sa nu am probleme,in rest am o alimenttaie cat de cat echilibrata mai mananc si fructe legume.e o durere ce nu o pot explica...nu pot respira.eu banuiesc k ar fi ceva de la ficat,in primul rand am de 4 luni o durere a ficatului groaznica mai ales la efort dar si la repaus si orice mananc imi vine sa vars.nu poate fi vb de o sarcina.cat despre durerea abdominala...nu are un punct fix...mai precis..parca as fi primit multe lovituri pe toata suprafata abdomenului.multimesc

Adrienne

acum 14 ani

Decat sa suporti aceste dureri puternice,nu ar fi mai bine sa mergi la un medic,care sa-ti faca si o ecografie abdominala ? Ar putea fi orice,medicii spun ca ficatul nu doare, mai repede ar putea fi colicistul. Mergi la medic,multa sanatate ! Pana atunci incearca REDIGEST,citeste despre el.

syrenne

acum 14 ani

V-ati facut un examen coproparazitar? Durerile cedeaza la ceva, sau se mentin pe tot timpul zilei? Aveti si scaun moale?