Buna ziua

Apendicita

Postata de LoanaMariaRat cu 11 ani in urma.

Ma numesc Loana si am 21 de ani. In urma cu aproximativ un an de zile am avut dureri in zona "gurii" stomacului, nu dureri permanPente dar as putea spune de 2-3 ori pe zi! Am fost sa imi fac analizele dar nu mi-a gasit nimic decat VSH''ul foarte mare! Un doctor mi-a zis sa merg sa vad daca nu cumva este de la apendicita, intradevar, cand ma apasau in zona apendicelui ma durea "gura" stomacului exact duerile care le aveam eu! Am fost sa imi fac o ecografie (daca bine imi amintesc) dar a zis ca nu imi gaseste apendicele nicaieri! Intr-un final am renuntat, si durerile au trecut insa au spatut acum, dupa un an de zile! Intepaturi in zona apendicelui am mai avut pe parcurs dar cateodata ma durea si in partea dreapta si am zis ca sigur este din cauza ovarelor! Ginecologul mi-a zis ca am o raceala la ovare si am luat tratament, mi-a trecut, in schimb, acum de 2-3 zile au revenit din nou duretile la "gura" stomacului si din nou daca ma spas in zona apendicelui ma doare in stomac! As dori sa stiu daca durerile mele la stomac pot fi din cauza apendicitei! Tin sa memtionez ca am o viata foarte dezordonata, nu am ore fixe cand mananc, mananc doar p***ai, nu am un program ok de somn( deci tot ce se poate mai rau:( )! Va multumesc si astept un raspuns

Raspunsuri (3)

LoanaMariaRat

acum 11 ani

Imi cer scuze, am vrut sa zic ca am avut dureri si in partea stanga si am crezut ca sunt ovarele!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este adevarat ca o apendicita acuta poate incepe prin dureri in epigastru ( capul pieptului) care ulterior se lasa in partea inferioara a abdomenului.
Este recomandat sa consultati un medic chirurg pentru a exclude apendicita ulterior, consult de medicina interna sau gastroenterologie pentru investigarea tubului digestiv( gastrite, ulcere, etc)

LoanaMariaRat

acum 11 ani

Multumesc frumos!