buna seara

Apendicita

Postata de bogdan181116323 cu 15 ani in urma.

de cateva zile mi se intampla ceva ciudat!cat stau jos nu am nici o problema,dar cun incep sa merg ma doare in partea dreapta sub coasta de nu mai pot merge!ce se intampla oare?o fi ficatul sau apendicita??

Raspunsuri (4)

andrei178

acum 15 ani

Pot fi mai multe: ovar, rinichi, colon, apendice colecist, ficat...dar sa nu poti merge, adica sa te jeneze asa pronuntat...numai un consult si eventual o ecografie iti pot spune ce poate fi. Multe organe pot iradia durerea mai departe decat sunt situate. Sanatate!

hci

acum 15 ani

Draga mea, eu cred ca este ficatul. Du-te si fati analizele la ficat si la fiere. Apoi fati o ecografie abdominala.
Sfatul meu este sa nu te alarmezi. Probabil ficatul tau este marit

Stan40

acum 15 ani

Este fierea..aceleasi simptome le-am avut si eu ..am avut piatra la fiere si in cele din urma am ajuns la operatie pe care nu o recomand.

Alexandra122122445

acum 15 ani

Ti-e greata?Iti amorteste piciorul?Te doare intens adica durerea nu dispare?Daca da e apendicita.