BUNA SEARA

Apendicita

Postata de marynadelyna cu 12 ani in urma.

Sunt fata de 18 ani si locuiesc in afara tari.
Duminica m-am trezit cu o durere in partea dreapta a abdomenului care cobora aproape de zona inghinal si o simteam si in spate putin Pe seara m-a lasat. Luni seara am avut o durere puternica in zona apenticelui insa in partea stanga. Durerea fiind foarte mare am fost la o clinica la urgente. Doctorul de acolo m-a consultat mi-a luat proba de urina a analizato si a spus ca nu am nimic, ca analizele au iesit bine( pe moment au facut analiza) si mi-a dat niste pastile Buscapina se numesc) pe care trebuie sa pe iau la 8 ore. In decursul zilei de azi am simtit si inca simt o sensibilitate in zona abdomenului mai ales cand ma aplec simt ca ceva ma tine in zona ovarelor. Si incep sa simt aceiasi durere de am avuto duminica in partea dreapta a abdomenului mai sus de apentice cu aprox o palma.Picioarele mi le simt oarecum amortite si nici pofta de mancare foarte mare n-am. Poate fi apenticita?

Raspunsuri (2)

mirelusha

acum 12 ani

Buna,si eu sunt in afara tarii si am avut aceleasi simptome ca ale tale si mi-am facut si o radriografie la toate organele si mi-au spus ca nu am nimic,la apendicita trebuie sa ai nr de leucocite f mare,eu am luat analgezice precum antalgin(banuiesc ca esti in spania)Asta a fost acum un an,acum nu ma mai doare asa tare,f rar mai simt cate o intepatura si nu stie nimeni de la ce poate fi.Mi-au spus ca poate fi si pe baza de nervi.SANATATE SI BAFTA

crina

acum 12 ani

se poate sa fie dar ar trebuie sa mergi la doctorul vasile palade care este un medic excellent si te poate ajuta mult noroc!