apendicita?

Apendicita

Postata de zuzulici cu 11 ani in urma.

Buna ziua, numele meu este Daria si am aproape 13 ani,iar dimineata,dupa ce mi-am facut toaleta si m-am asezat la masa de lucru si am inceput sa imi scriu temele m-a cuprins o durere din cauza careia nici nu ma puteam misca, in partea dreapta putin mai jos de stomac......va rog sa imi dati un sfat....este acesta un semn al apendicitei?Ce ar trebui sa fac inlegatura cu acest lucru?E posibil sa fie din cauza menstruatiei pe care o am de vreo 6-7 zile?Multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Durerea descrisa poate avea la origine o multitudine de cauze: gastrointestinale: apendicita, diverticuli, diferite boli inflamatorii intestinale, etc; din sfera genitala:ovulatia, endometrioza, afectiuni inflamatorii pelvine, etc; colica renala; colica abdominala, etc.
In cazul persistentei sau accentuarii durerilor este indicat sa efectuati un consult de specialitate.

Nirolf

acum 11 ani

In acea zona pare sa aiba mai degraba legatura cu ovarul sau cu rinichiul. Apendicita se manifesta de obicei altfel.

alexandra

acum 11 ani

dute la medic

zuzulici

acum 11 ani

Este ok acum m-am operat acum o luna de apendicita iar acum 1 saptamana de abces abdominal facut din cauza lichidului care s-a cantonat in abdomen si care nu a iesit pe tubul de dren