apendicita

Apendicita

Postata de hexeman cu 13 ani in urma.

am avut o durere in partea dreapta jos cu contractii abdominale care dupa ce am mancat seara au disparut(contractiile),dar a ramas durerea din partea dreapta continuind si a doua zi,este de o intensitate mica,nu am greturi,,varsaturi,dureri in capul pieptului,etc..mentionez ca sufer de diabet tipul 1,,poate fi incepul unei apendicite?

Raspunsuri (5)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Daca astepti pana apar greturile si varsaturile ,este cam tarziu (pentru afectiunea la care te gandesti) ,poate fi un disconfort pe colonul ascendent . Cred ca ar fi bun un consult al abdomenului la medicul de familie, care poate solicita si un eventual consult chirurgical.

Ioana

acum 13 ani

as avea o intrebare,de vreo 2 zile ma simt cam rau,ma doare cosul pieptului,simt o durere pe langa buric atat in stanga cat si in dreapta lui cat si deaspura lui mai ales cand ma doare cosul pieptuli sau inima ma doare nici nu stiu.parca si spatele ma doare uneori...dar nu-i o durere continua...azi noapte m-am trezit ca ma durut tare cosul pieptului...mi-am luat tensiunea si aveam 115 cu 75,iar bataia inimi 100.oare din ce cauza ma deranjeaza asa tare durerea asta?de la ce?rinichii,pancreasul.colonul?nu stiu...

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Nu ocoliti calea cea mai scurta . Mergeti la medicul de familie pentru un consult general ( teoria de la distanta poate ajuta dar de multe ori tergiversea. Pentru aceasta platiti asigurarea de sanatate

mariana

acum 13 ani

si eu am o durere in partea dreapta jos si este si umflat ce ar trebui sa fac?

nicoleta

acum 12 ani

sunt operata de 6 ani si aseara am avut o durere de apenticita operatia ma durea groaznic pana m-am trezit din cauza dureri acum imi simnt piciorul putin greu nu cred ca ar trebui sa mai ma doara doar sunt operata nu stiu dar des am dureri dar asa mare ca aseara nam avut niciodata nu puteam sa ma mai misc.Va rosg sa imi dati un sfat ce pot face?