Apendicita?

Apendicita

Postata de Bogdan1993 cu 12 ani in urma.

Salut,
Am 17 ani si de vreo saptamana prezint dureri usoare la Fosa iliaca dreapta , tin sa spun ca durerile sunt periodice adic ma doare acum se duce si reapare peste 3-4 ore . Durerile au aparut dupa ce am consumat intr-o zi 3 energizante 4 pungi de seminte si cam multa mancare si de 2 saptamani m-am apucat si de sala de forta.Nu prezint stari de greata , diaree,constipatie,lipsa de mancare sau febra.Pana acum nu am avut dureri puternice.
Daca puteti sa ma ajutati ma intreb ce poate fi ?

Raspunsuri (1)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

sunt de parere ca nu este apendicita. daca doriti mai multe detalii despre aceasta boala puteti citii si acest articol: //sfatulmedicului.ro/apendicita.
totusi, pentru mai multa siguranta si pentru un diagnostic corect ar trebui sa va prezentati la medicul dumneavoastra de familie pentru un consult, care va poate prescrie de altfel si un tratament simptomatic.

va urez o seara buna