Apendicita, umflata si curge ceva

Apendicita

Postata de jokeru1994 cu 12 ani in urma.

Buna , joi a fost o saptamana de la operatia de apendicita , joi ma si externat din spital , iar de 2 zile (azi fiind duminica, ) mi sa umlfat operatie si sa intarit , iar de dimineata curge ceva incontinuu din ea:( ce poate fi si dc? tubul de dren mi la scos dupa 2 zile de la operatie ...

Raspunsuri (7)

Filipa

acum 12 ani

Cheama salvarea ori du-te la spitalul de garda din orasul tau, de urgenta. Cred ca ai facut o infectie si iti trebuie tratament antiinflamator dat de un medic. Nu mai sta, poti face septicemie. Sanatate.

Andreea

acum 12 ani

Off.. e o peritonita post operatorie. Dute la spital cat poti d repede. Sanatate!

Medic Epuran

acum 12 ani

Mergeţi la spital şi luaţi legătura, de urgenţă, cu medicul care a efectuat operaţia

robu julya

acum 9 ani

Si eu am fost operata de apendicita care dadea in peritonita, iar acm dupa 3 saptamani in partea de jos a operatiei mi s.a format o galma, si nu stiu ce sa mai cred! Adk un dr.la care mama mea s a dus, dar fara sa fiu si eu a zis ca s.ar putea sa fie o aderenta..... dar eu ma gandesc ca s.ar putea sa fie si un capat de tub de care mi sa zis dupa operatie ca s.ar putea sa iasa la iveala, dar totusi mie mi s.a incgis operatia. Am 13 ani si sunt din Ct. Intrebarea mea este: Trebuie sa ma operez din nou??

ion

acum 9 ani

ceau am fost operat la ampeticita si sa unflat si dupa ce sa vindecat in partea de sus este..rosii cat pui degetul si ma doare,,ce este acolo.e grav ce sa fac,,

Andreia

acum 9 ani

Buna ziua.In data de 9.03.am fost operata de urgenta de apendicita,iar ieri mi au fost scoase firele.De ieri burta imi este foarte umflata si ft tare.Oare de ce?trebuie sa ma ingrijorez?Se poate face peritonita si dupa operatie?Ar trebuii sa ma doara tare?

Andreia

acum 9 ani

Imi puteti raspunde va rog?