apendicita sau..

Apendicita

Postata de iAlexandru cu 13 ani in urma.

De cate-va zile simt o durere la baza piciorului drept care urca pana aproape de stomac. Astazi a inceput sa ma jeneze cand ma aplec, am citit pe internet simptomele apendicitei insa nu am intrat in astfel de situatii ( starti de voma, diaree etc. ). Vreau sa stiu daca este devina apendicita si daca trebuie sa ma operez, sunt foarte ingrijorat din cauza acestui lucru ( am inteles ca operatia e groaznica ). Multumesc.

Raspunsuri (2)

ina

acum 13 ani

Trebuie sa mergi la un control pentru a vedea care este cauza, nu se pune problema de operatie in momentul de fata.

daniela

acum 13 ani

Operatia de apendicita este destul de simpla nu ar trebui sa te ingrijoreze, mai ales daca este depistata la timp. Oricum in momentul de fata nu se poate vorbi despre asa ceva. Este adevarat ca aceast simptom este unul al apendicitei si este suficient sa il ai doar pe acesta , nu trebuie sa le ai pe toate. Eu iti recomad sa vizitezi un medic cat mai curand posibil ca sa scapi de indoiala si sa nu apara complicatii.