apendicita sau anexita

Apendicita

Postata de ruxandraelena cu 9 ani in urma.

Buna ziua, de 8 zile am dureri si intepaturi on partea dreapta jos si la apasare la fel, durerisi intepaturi puternice... am fost la urgente de doua ori si mi sa spus ca nu cred ca este o apendicita... si ca ar putea fi anexita... nu inteleg... am fost si la ginecolog.. mi sa spus ca sar putea sa fie ori o anexita ori apendicita.... la ginecolog ma trimis sa fac analize.. la care astept rezultatele... dar medicul chirurg care ma consultat.. nici el nu mi,a spus sigur daca este apendice.... cand pe mine ma doare la atingere si apasare foarte rau... nu inteleg... imi este frica sa nu fie apendicita si eu sa stau asa.... acasa ca asa mi sa spus .. ce sa fac? In conditiile in care pe mine ma doare zilnic ... mai ales la atingere si apasare... si umpic pe picior in jos , dureri de spate uneori puternice.. ameteli..

Raspunsuri (1)

SonyMarika

acum 9 ani

Si nu ti-a facut un ecograf ? Te-a trimis acasa asa pur si simplu ? Greu de crezut