Apendicita peritonita sau altceva?

Apendicita Peritonita

Postata de MembruMobileApp1502033589 cu 6 ani in urma.

Buna seara, ieri dupa ce m-am trezit am inceput sa am dureri de burta si de spate.Ulterior durerile de burta s-au accentuat devenind insuportabile timp de 2-3 ore.Am baut niste ceai de menta dupa care durerile s-au diminuat foarte mult apoi am facut o injectie cu algocalmin.Durerile nu mai erau prezente, si m-am culcat.A doua zi nu am mai avut dureri deloc, doar cand imi intindeam abdomenul sau faceam ceva efort simtindu se ca niste intepaturi.Ce poate fi? Nu am avut dureri in partea dreapta cum este la apendicita, doar in zona pelviana.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Apendicita-si-alte-cauze-de-abdomen-acut/durerea-abdominala-simptome-si-diagnostic_11329