Apedicita durere partea dreapta

Apendicita

Postata de Alin1234 cu 9 ani in urma.

Buna ziua! Am 18 ani , si in urma cu 2 luni si jumatate am suferit o interventie chirurgicala pentru a-mi fi scos apendicul. in urma cu 4 zile , joi 29 mai , am facut putin sport , am alergat putin. Vineri , am avut ceva dureri de abdomen , cu precadere in partea dreapta .
Dupa , durerile s-au atenuat . Sambata , am avut decat cateva intepaturi in zona apendicului. Astazi , 1 iunie , m-am trezit cu o durere foarte atroce in zona inferioara a intregului abdomen , mentionez ca am putina febra si sunt de-asemenea racit . Ar trebui sa consult un medic ? se poate sa mi se fi perforat locul operatiei pe interior? sunt putin cam ingrijorat.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul de familie pentru evaluare.