abdomen umflat dupa apendictomie

Apendicita

Postata de Genny cu 11 ani in urma.

M-am operat de 7 zile de apendicita acuta, de dupa a doua zi dupa operatie am abdomenul inferior umflat, ma tot ingrijorez de acest lucru, cu toate ca respect regimul alimentar si nu fac efort, decat plimbari. Firele, mi-a zis dr., ca le scoate in a 14-a zi.
De ce am abdomenul umflat?
Multumesc pentru raspuns
Genny

Raspunsuri (1)

Adrienne

acum 11 ani

Din cauza aerului introdus in timpul interventiei ,procedura obisnuita . Va trece in cateva zile,saptamani, nu este nicio problema.