vertij?

Anxietate Abces hepatic

Postata de MembruMobileApp1512748335 cu 6 ani in urma.

Buna seara! Stie cineva ceva despre vertij? Incerc sa aflu de ce am starile astea de rau si cautand pe net am citit despre vertij.Am mai luat anul trecut betaserc si piracetam,dar nu stiam ca vertijul poate avea asemenea simptome.Intai incepe cu palpitatii,simt ca imi sare inima din piept,apoi am ameteli puternice,vad in ceata,imi pierd echilibrul,senzatie de greata si toate astea le simt foarte intens.Initial am zis ca sunt atacuri de panica,dar senzatia asta ma tine si zile intregi.Nu imi mai vine sa plec de acasa de frica sa nu lesin pe strada.Nu stiu ce sa mai fac.M-am saturat sa nu gasesc cauza exacta.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/exercitiile-de-echilibru-pentru-vertij_318

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua! Trebuie sa faceti investigatii la neurolog, gastroenterolog, endocrinolog si la un medic generalist, RMN si analize de sange specifice pentru a elimina cauza de natura fizica. Aveti grija si cautati medicii cei mai buni, nu locurile unde aveti acces gratuit!