va rog sa ma ajutati

Anxietate

Postata de roxana mihaela116373 cu 11 ani in urma.

am si eu o problema cam de prin octombrie - noiembrie.de atunci au inceput toate.de atunci am inceput sa simt ca am dureri in piept, trag greu aer in piept, am si fluctuatii de tensiune.acuma de doua zile am momente cand simt ca imi amorteste partea din spate a capului.am tot fost pe la doctori si mi s-a zis ca nu am nimic ci doar niste atacuri de panica.trebuie sa si precizez ca am doi copii de 5 si 3 ani.si stiu si eu ca astae ar fi atacuri de panica pentru ca atunci cand sotul meu este acasa nu mai am nici un simptom si ma simt perfect.dar va rog sa ma ajutati si sa imi spuneti cum as putea scapa de atacurile astea.

Raspunsuri (4)

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Buna ziua,

In cazul atacurilor de panica este foarte important sa determinati si cauza care le provoaca. Cel mai indicat este sa urmati un proces psihoterapeutic prin care, pe langa determinarea cauzei, sa invatati sa gestionati aceste atacuri si, in timp, sa puteti sa le eliminati. Pentru a intelege mai bine aceasta stare puteti sa citi urmatorul articol: http://www.consiliere-psihologica.ro/ro/atacuri-de-panica.html

Daca sunteti din Bucuresti si doriti sa incepeti un proces psihoterapeutic ma puteti contacta cu incredere.

roxana mihaela116373

acum 11 ani

din pacate nu sunt din bucuresti.sunt din falticeni.jud suceava.
cum am scris si mai sus.cand este sotul meu acasa nu mai am nici un simptom.si trebuie sa zic ca sotul este plecat in italia si acasa sunt doar eu cu copii acasa.si stau si ma gandesc tot timpul ca daca mie mi se intampla ceva, ce se intampla cu ei si de aici incep cred sa am acele atacuri.ca am facut foarte multe EKG si mi-au iesit normale.

roxana mihaela116373

acum 11 ani

a si am fost si la endocrinologie si mi-a zis ca as avea hipertiroidism.si mi s-a dat tratament cu thyrozol si aspacardin.

Psih. Roxana Olaru

acum 11 ani

Incercati sa mergeti la un psihoterapeut din orasul dvs sau dintr-un oras invecinat.