va rog ajuta.ti.ma

Anxietate

Postata de raffa cu 9 ani in urma.

Buna,as dori sa stou si parerile voastre, am primit tratament pt 3sapt cu linisan si distonocalm pt ca ma gasit cu anxietate dar mi.am fct analizele si am o infectie cu helicobactwr pylori de 120 si trb sa incep acest tratament cu antibiotic in 2 sapt as vrea sa stiu cum pot renunta la calmante ca sa incep cu anitibioticul?sau la ce interval de timp pot incepe ca am inteles de la medicul d familie ca nu trebuie sa amestec medicamentele!daca m.ati ajuta cu ceva sfaturi nu mai trbuie sa merg la medici sa dau bani ca sa ma bage in seama din pacate!multumesc

Raspunsuri (1)

Saorin

acum 8 ani

Sincer, nu vad de ce trebuie sa intrerupi tratamentul de anxietate. Nu ar trebui sa existe interactiuni intre medicamentele tale de anxietate si antibiotice. Consulta medicul ce ti-a prescris tratamentul de anxietate.