un sfat daca se poate

Anxietate

Postata de maia50 cu 13 ani in urma.

Buna ziua.Ma numesc Mariana,am 50 de ani si de un an sunt operata de tiroida.Inainte de operatie aveam simptome aproape zilnice de atacuri de panica.Am fost indrumata la doctor care mi-a recomandat sa iau xanax.M-am operat de tiroida,simptomele sunt mai rare dar nu au disparut iar viata mea nu mai revine la normal.Mentionez ca in prezent nu mai urmez tratamentul cu xanax si nici nu a-si mai dori.Ce ma sfatuiti?.Va multumesc

Raspunsuri (4)

Psiholog Dr. Diana Nagy

acum 13 ani

Buna ziua. Va sugerez sa apelati si la serviiciile unui psiholog. Problemele emotionale pot avea atat cauze medicale, dar si psihologice. De aceea se intampla ca simptomele sa persiste chiar daca ati urmat/urmati tratament medicamentos, deoarece cauzele psihologice sunt inca active si netratate. Numai bine!

maia50

acum 13 ani

Va multumesc. O zi buna

Constantin

acum 13 ani

Doctorul interior va poate ajuta-0722344290

Utilizator11538465979

acum 5 ani

Buna ziua ma numesc flory am 23 de ani si am niste stari de ameteala nu pot sa ma concentrez la nimic nu pot sa fiu atenta nu imi pot aduce aminte de ceva vorbesc foarte greu ca si cand m-ar forta cineva sa vorbesc puteti sa imi dati un sfat va rog mult ce as putea sa fac pentru-ca am incercat cu ciprolex fac tratamentul de 10 zile dar tot nu mi am revenit