tulburarea

Anxietate

Postata de damy2626 cu 12 ani in urma.

Starea de agitatie, lipsa somnului, euforia, energia exagerata, tendinta de a cheltui mai multi bani pot fi manifestari ale unei tulburari afective simple? Sau a unei tulburari bipolare?

Raspunsuri (3)

Psih. Ioana Panculescu

acum 12 ani

un diagnostic corect nu il vei primi on line

Psiholog Liliana Puchea

acum 12 ani

Buna ziua
Ceea ce descrieti dumneavoastra apartine unui spectru larg de afectiuni si nu pot fi incadrate intr-o anume boala sau tulburare
Oricum un diagnostic corect se poate pune doar in urma consultatiei la cabinet
Ceea ce descrieti dumneavoastra pot constitui doar simptome- indicii care spun ca ar putea fi cazul sa va adresati unui specialist: psihoterapeut sau poate chiar psihiatru
Acest lucru ar aduce beneficiul unui diagnostic corect precum si un tratament adecvat

Liliana Puchea
Psihoterapie
Consiliere psihologica
Telefon 0722207760
Adresa cabinet Bucuresti, Bdul Natiunile Unite, nr.8, bl.104, sc.5, et.4, ap, 96
www.psihoterapiecabinet.com.ro

illy

acum 12 ani

si-si. si altceva . e important sa vb cu un medic psihiatru pentru ca sunt necesare mai multe informatii privind istoricul afectiunii, prezenta sau absenta altor simptome,etc.