Tremuratul picioarelor si a mainilor in momentele cand am de facut ceva important?

Anxietate Atac de panica Tremor esential

Postata de MembruMobileApp1509045136 cu 6 ani in urma.

Buna seara. Am si eu de 3 luni o problema, imi tremura mainile din ce in ce mai des si nu pot controla acest lucrul. Si mai nou cand urc la volan incep sa imi tremure si picioarele pe pedale, si nustiu ce e si nici din ce cauza. Daca ma puteti ajuta cu un sfat si sa imi spuna si mie cineva la ce medic sa ma adresez.

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/anxietatea-si-atacurile-de-panica_55

Psih. Stefania Budacu

acum 6 ani

Buna ziua, posibil sa fie stare de anxietate. Cautati un psihoterapeut specializat in psihoterapie cognitiv-comportamentala - dar cineva bun, care sa nu va trimita la psihiatru...
Toate cele bune!