remedii anxietate

Anxietate

Postata de 81jm cu 13 ani in urma.

Buna ziua! Am avut de mai mult de un an probleme cu anxietatea si am aflat cu aceasta ocazie de remediile florale Bach. In ce plafare din Bucuresti le pot gasi ? (as dori sa stiu cat mai precis in care plafare pt ca nu sunt din Bucuresti)

Raspunsuri (11)

loredana_dana

acum 13 ani

remediile florale bach nu se gasesc in plafare ci in farmacii homeopate . daca scrii ''''farmacii homeopate din bucuresti'''' si dai cautare pe google sigur vei gasi adresele farmaciilor din imediata apropriere a casei tale. eu am folosit in schimb nu prea se gasesc in toate farmaciile e bine sa telefonezi intai !

81jm

acum 13 ani

Multumesc!

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Exista si anumite remedii Bach - care nu sunt cele originale - care se gasesc in anumite Plafare din Bucuresti.
Eu iti recomand sa apelezi totusi la un specialist in remedii florale Bach. Aceasta persoana va stii sa-ti indice cel mai bun amestec de remedii care este util in situatia ta. Daca faci o vizita in Bucuresti ti-o recomand pe dna Psih Florentina Bocai, tel 0751161079. Consultatia poate avea loc si online, daca nu poti ajunge in Bucuresti.

81jm

acum 13 ani

Multumesc! Iau in considerare si o posibila consultatie.
Exista vreun fel in care pot sa deosebesc remediile Bach originale de cele neoriginale?

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Exterior, prin eticheta lor. Gasesti pe net - lb engleza si ro - mai multe info despre ele. Tasteaza bach original remedy... Succes.

ioanA

acum 13 ani

se pot trata starile de anxietate cu bach original remedy... ? a incercat cineva?

Psih.dr.Gabriela Marin

acum 13 ani

Remediile florale sunt un adjuvant in tratarea anxietatii sau a altor probleme emotionale.

loredana_dana

acum 13 ani

daca vrei o consultatie online, contacteaza-ma si iti voi recomanda pe cineva , foarte bun . adresa mea o gasesti in profilul meu
. astept sa vorbim !

monica

acum 13 ani

Pentru persoanele interesate de Remedii florale Bach- tratamente personalizate, seminarii
Monica Mocanu- BFRP-Bach Foundation Registered Practitioner
http://terapiebach.wordpress.com

Simona

acum 13 ani

Eu am gasit remedii Bach la plafarul din Grand Arena, Berceni.

Claudia Cabat

acum 13 ani

Terapia florala este unica si are numeroase aplicatii, restabilind pacea si armonia in interior. Remediile florale Bach ne ajuta in:

 Echilibrarea sentimentelor de îngrijorare, teamă, nesiguranţă, anxietate
 Recuperare emoţională după despărţirea părinţilor, divorţ, decesul unei persoane dragi, şoc, accident, abuz sexual
 Atacuri de panică, stări de frică
 Timiditate, lipsa încrederii în sine şi probleme de comunicare
 Anxietate de anticipare
 Stări obsesionale sau compulsive
 Insomnie
 Autoînvinovăţire şi lipsa conştienţei propriei valori
 Oboseală, depresie
 Claustrofobie, agorafobie, teamă de eşec, teamă de singurătate.
 Fluctuaţii emoţionale în perioada adolescenţei, a sarcinii, a sindromului premenstrual, a menopauzei.
 Îmbunătăţirea controlului, în caz de blocaj emoţional şi imaturitate afectivă
 Eliminarea factorilor psihici care sunt răspunzători sau întreţin diverse probleme sexuale
 Prevenirea îmbolnăvirilor, uşurarea suferinţei şi combaterea bolii
 Manifestarea părţii pozitive a personalităţii noastre astfel încât să ne putem bucura mai mult de relaţiile cu cei din jur
 Regăsirea echilibrului interior, lăsând armonia şi pacea să se reverse în vieţile noastre

Informatii utile: www.remediiflorale.ro

Claudia Cabat,
Psiholog, Bach Trainer si specialist in terapia florala Bach