racirea mainilor

Anxietate

Postata de bibitu cu 12 ani in urma.

buna seara va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns.cand sunt stresata,sau ma enervez un pic mai mult,mi se racesc mainile foarte tare si incep sa am frisoane.care ar fi cauza?va multumesc mult.

Raspunsuri (3)

Cauza

acum 12 ani

Cauza este enervarea. Nu te mai enerva.

bibitu

acum 12 ani

multumesc pentru raspuns.doar ca nu am specificat faptul ca am bataile la inima si pulsu foarte mare.tot din cauza nervilor se intampla asta?

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

manifestarile dvs apar in legatura cu un atac de panica, sub forma unor reactii vegetative. ar fi util un consult de psihiatrie ce poate indica un tratament anxiolitic cat si psihoterapie.